Home / Tinklaraštis / Amžėjimas – kas tai?

Amžėjimas – kas tai?

Elderly woman's hand touching a photograph

Visuomenė sensta. Europos gyventojų senėjimas artimiausiais dešimtmečiais tęsis bei spartės. Prognozuojama, kad iki 2050 m. beveik 30 proc. europiečių bus 65 metų ir vyresni, o beveik pusė milijono žmonių sulauks šimto ir daugiau metų.

Amžėjimas – tai natūralus procesas, tačiau jį galima pristabdyti sąmoningai renkantis kūnui palankius sprendimus, kurie padeda ilgiau išlikti aktyviems ir sveikiems. Jausti kūną – vadinasi, jausti gyvenimo džiaugsmą. O stokojant šio jausmo, didžioji dalis pasirinkimų tampa klaidingi ir klaidinantys.

Mūsų gyvenimus palengvinusi evoliucija kartu padarė meškos paslaugą – tapome sėslūs ir nejudrūs. Nejudrumas, fizinio aktyvumo stoka ir nesubalansuota mityba yra glaudžiai susijusi su lėtinėmis ligomis, nutukimu ir greitesniu senėjimu. Dėl nejudraus gyvenimo būdo gali padidėti svoris, sumažėti raumenų masė bei sutrikti medžiagų apykaita, o tai skatina tokias ligas kaip nutukimas, širdies bei kraujagyslių ligos ar cukrinis diabetas.

Blogi mitybos įpročiai, pavyzdžiui, daug kalorijų turinčio ir maistingųjų medžiagų stokojančio maisto vartojimas, gali padidinti susirgimų riziką. Dėl netinkamos mitybos dažnai atsiranda arba paūmėja lėtinės ligos. Be to, maistas susijęs su fizinėmis kūno funkcijomis ir bendra savijauta, todėl turi įtakos ir ankstyvam senėjimui.

Kaip pristabdyti amžėjimo procesą?

Įrodyta, kad paprasčiausias būdas įgyti energijos ir išsaugoti fizinę bei emocinę sveikatą, užkirsti kelią lėtinėms ligoms ir kontroliuoti amžėjimo procesą – tai reguliarus fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba. PSO rekomenduoja suaugusiems žmonėms dvi ar daugiau dienų per savaitę užsiimti raumenų stiprinimo veikla, apimančia pagrindines raumenų grupes.

Tačiau, remiantis statistiniais duomenimis, 35 m. ir vyresnio amžiaus moterys vis rečiau atlieka konkrečius veiksmus raumenims stiprinti. Šiai amžiaus grupei jėgos treniruotės – itin svarbios siekiant išlaikyti raumenų masę ir kaulų tankį. Be to, daugiau nei 80 proc. šio amžiaus moterų nesilaiko daržovių, grūdų ir pieno produktų vartojimo rekomendacijų.

Amžėjimo procesas yra natūralus, tačiau jį galima valdyti pasirenkant tinkamus sprendimus, kurie užtikrina gerą savijautą ir ilgalaikį aktyvumą. Reguliarus fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba yra du pagrindiniai veiksniai, padedantys lėtinti senėjimo poveikį ir apsisaugoti nuo lėtinių neinfekcinių ligų. Jėgos treniruotės – būtina veikla, siekiant išsaugoti raumenų masę ir kaulų tankį, ypač moterims nuo 35 m.

Pradėkite reguliarias treniruotes su LBW ir jauskitės stiprios, energingos bei pasiruošusios atlaikyti kasdieninius iššūkius. Investuokite į savo sveikatą šiandien tam, kad rytojus neštų džiaugsmą.

20/01/2025
Turinys
Vardas(Required)
© 2025 visos teisės saugomos lauritaber.com